Podsumowanie rundy jesiennej.

Spotkanie z Dziewiętlicami było ostatnim w rundzie jesiennej dla naszych piłkarzy. Nasza drużyną kończy rundę nie doznając żadnej porażki, natomiast 4 razy zwyciężając i tyle samo razy remisując swoje spotkanie. Warto wspomnieć że nasi piłkarze ostatnie spotkanie ligowe przegrała 10 maja 2014 roku czyli równo 7 miesięcy temu ! Wracając do obecnej rundy przedstawmy pokrótce każde ze spotkań rozegranych w obecnym sezonie.

LZS Sławice - LKS Rusocin 4-0

Początek sezonu i od razu zwycięstwo 4 bramkami. Gra piłkarzy nie porywała lecz trzeba pamiętać że było to pierwsze spotkanie i zawodnicy nie byli w najwyższej formie. Zawodnikiem tego meczu wybrany został Szymon Pogudz.

LKS Biała Nyska - LZS Sławice 2-2

Na kolejne spotkanie nasi zawodnicy udali się do Białej Nyskiej. Niestety warunki w jakich przyszło grać naszym piłkarzom nie były najlepsze, nierówne boisko w dodatku niezebrana świeżo skoszona trawa utrudniały grę w piłkę nożną. Mimo to nasi piłkarzy przeważali w całym spotkaniu i byli na dobrej drodze do zgarnięcia kompletu punktów. Niestety brak koncentracji i rozluźnienie spowodowało utratę bramki w 95 minucie gry i nasi zawodnicy musieli się zadowolić z remisu. W tym spotkaniu najlepszy na boisku w naszej drużynie był Jakub Aniszewski.

Kastor Jasiennica Górna - LZS Sławice 2-2

Kolejny wyjazd i po raz kolejny fatalne warunki gry. Wielkie dziury oraz bardzo namoknięta murawa sprawiały że złapanie kontuzji nie było trudne. Przez większość spotkania gra toczyła się pod naszym polem karnym, jedynie pierwsze i ostatnie 15 minut należało do naszych piłkarzy. Mecz nie obył się bez kontrowersji, czerwoną kartkę obejrzał Jakub Wikowski nie meldując się nawet na placu gry. Spotkanie zakończyło się remisem co biorąc pod uwagę przebieg spotkania jest dobrym wynikiem. Najlepszy w naszej drużynie był strzelec 2 bramek, Grzegorz Starczyk.

LZS Sławice - Sudety Bugrabice 3-1

Po dwóch remisach z rzędu  przyszedł czas na zwycięstwo. W spotkaniu z Bugrabicami nasz zespoł przeważał całe spotkanie, Mimo to dopiero w 80 minucie nasi zawodnicy strzelili bramkę na 2-1 zaraz potem na 3-1 i drugie w tym sezonie zwycięstwo stało się faktem. Zawodnikiem meczu został wybrany Łukasz Zadka.

LKS Popielów - LZS Sławice 2-3

Do Popielowa nasza drużyna udała się bez kapitana Grzegorza Starczyka, na ataku miał go zastąpić Jakub Wikowski a rolę kapitana przejął Dawid Buhl. Mimo że nasza drużyna przeważała to drużyna gospodarzy objęła prowadzenie, stracona bramka podziałała na naszych piłkarzy jak płachta na byka i chwilę później po 2 bramkach "Bulika" nasi piłkarze schodzili na przerwę prowadząc. Pierwsze 30 minut drugiej połowy było wyrównane, lecz potem najpierw straciliśmy bramkę a później z boiska za 2 źółtą kartę wyleciał CzubW ostatnich minutach spotkania fantastyczną akcję Pogudza wykończył Wikowski i nasza drużyna mogła się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Najlepszy na boisku w naszej drużynie był Dawid Buhl.

LZS Sławice - Metalowiec Łambinowice 2-2

Mecz z Łambinowicami był najgorszym jaki rozegrała nasza drużyna w rundzie jesiennej. Zespół gości przeważał przez większość spotkania, a nasza drużyna nie miała pomysłu na zagrożenie bramki rywala. Remis w tym spotkaniu należy uznać jako satysfakcjonujący. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje postawa Łukasza Bałuchaktóry uchronił zespół przed porażką.

Unia Reńska Wieś-Frączków - LZS Sławice 4-4

Po fatalnym spotkaniu z Łambinowicami na mecz z Reńską Wsią nasza drużyna pojechała bardzo zmotywowana. Spotkanie o fotel lidera nasi piłkarze zaczęli od utraty bramki lecz chwilę później po 2 fantastycznych trafieniach Łukasza Zadki to nasza drużyna prowadziła. Po przerwie spotkanie przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Dziwańskiego i bramkę zdobył Starczyk. Kiedy rywale złapali kontakt strzelając bramkę na 3-2 po raz kolejny bramkę zdobył Starczyk. Gdy wydawało się że 3 punkty i fotel lidera jest już w rękach naszej drużyny fatalne indywidualne błędy obrońców sprawiły że drużyna gospodarzy wyrównała. Po raz kolejny nasi piłkarze zwycięstwo stracili w doliczonym czasie gry. Mimo remisu nasza drużyna udowodniła że jest głównym kandydatem do awansu, rozgrywając świetnie spotkanie. Najlepszymi na boisku byli Łukasz Zadka i Grzegorz Starczyk.

LZS Sławice - LZS Dziewiętlice 8-1

Na zakończenie rundy nasza drużyna zmiażdżyła zespół z Dziewiętlic aplikując im 8 bramek. Hat tricka w tym spotkaniu ustrzelili Grzegorz Starzyk oraz Dawid Buhl i to oni zostali zawodnikami meczu.

Podopieczni trenera zakończyli rundę jesienna na 3 miejscu, tracąc 3 punkty do Reńskiej Wsi i Jasiennicy. Biorąc pod uwagę przebieg spotkań z Biała Nyską czy Reńską Wsią jest niedosyt lecz trzy punkty straty to niewiele i miejmy nadzieje że na wiosnę będziemy się cieszyć z awansu. Na przestrzeni całej rundy najlepszymi w naszej drużynie byli Grzegorz Starczyk oraz Szymon Pogudz, warto też zwrócić uwagę na 7 bramek środkowego obrońcy Buhla. Nasi piłkarze na ligowe boiska powrócą dopiero w kwietniu.